Туристичка агенција со ,,А,, лиценца: 043 415 800  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Hot Springs Medical & Spa 

 

HOT SPRINGS MEDICAL & SPA 4* – с. Бања (област Разлог)


www.hotsprings-spa.com

 

 

Редовен ценовник за 2022 год.

Период Денови на престој Двокреветна соба – комфорт (2+0) Двокреветна соба – егзекутив (2+1) Алпин студио (2+2) Јуниор сјуит

 

(2+2)

Алпин апп (2+3)
02.01-05.03.2022
29.07-05.09.2022
Недела-четврток 61€ 66€ 70€ 78€ 88€
Петок и сабота 74€ 78€ 84€ 91€ 101€
06.03-28.07.2022
06.09-23.12.2022
Недела-четврток 53€ 58€ 63€ 70€ 81€
Петок и сабота 63€ 68€ 73€ 81€ 91€

 

 

 

 

 

ВИЛА СО 3 СПАЛНИ СОБИ(6+3)

02.01-28.07.2022
0
6.09-23.12.2022
29.07-05.09.2022
Недела-четврток Петок и сабота Недела-четврток Петок и сабота
314€ 374€ 364€ 440€

 

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Појадок и вечера
 • Користење на СПА Центар – внатрешни и надворешни базени со минерална вода, сауна, парна бања, турска бања, ледена фонтана, солена соба, тепидариум, лакониум, фитнес
 • Интернет, паркинг

 

СПЕЦИЈАЛНИ ПАКЕТИ :

 • 10% попуст за престој од 3 – 4 ноќевања
 • 15% попуст за минимален престој од 5 ноќевања

 

Минимален престој за викенд – 2 ноќевања

Дополнителни услови :

 • За сместување во еднокреветна соба – 20% попуст од цената за 2 лица
 • Дете до 5.99 год. – бесплатно
 • Прво дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – доплата 32€ на ден
 • Второ дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – доплата 22€ на ден
 • Дете од 6-11.99 год. на редовно легло 75% посто плаќа од цената на возрасен
 • Трет возрасен на дополнително легло – доплата 43€ на ден
 • Четврт возрасен на дополнително легло – доплата 32€ на ден

 Доплата за туристичка такса – 1€ по лице на ден