Туристичка агенција со ,,А,, лиценца: 043 415 800  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Hot Springs Medical & Spa 

 

Хотел Hot Springs 4* – С. Бања 2021/2022

 

Хотелот нуди сместување во 138 соби и апартмани, во пријатна атмосфера. (најмалите се 25м2.)
Сите простории се со модерен и функционален ентериер, со пространа тераса и поглед кон паркот или шумата, комплетно опремени со:

 • кабловска телевизија,
 • телефон, безжичен интернет,
 • сеф,
 • мини бар,
 • бања со када или туш кабина
 • фен,
 • тоалетна козметика,
 • папучи,
 • целосен сет крпи,
 • бањарки.

Капацитет во собите:

 • Двокреветна комфорт соба : минимум 2 возрасни / максимум 2 возрасни
 • Двокреветна Екзекутив соба, минимум 2 возрасни / максимум 3 возрасни
 • Алпин студио, минимум 2 возрасни / максимум  4 возрасни
 • Јуниор Суит, минимум 2 возрасни / максимум 4 возрасни

Локација: Хотелот Hot Springs Medical & Spa се наоѓа во месноста Бански пат во близина на селото Бања, меѓу три планини – Рила, Пирин и Родопите, сосема блиску до Разлог и само 5 минути возење до Банско. Се наоѓа на површина од околу 13 декари, со минерална вода, чии својства се познати со милениуми. Во хотелот се користи минерална вода од изворот.
Елегантен комплекс дизајниран во алпски стил.

Хотелот располага со :

 • Екслузивно СПА центар со топла минерална вода која извира со температура од околу 56°C и е со докажано лековити својства.
 • СПА зоната вклучува:
 • Базени – надворешни и внатрешни,
 • Сауни, Парни бањи,
 • Контрастни тушеви,
 • Џакузи, Џакузи процедури во самите базени,
 • Амам,
 • Солена соба,
 • Фински сауни (80°C и 90 °C), Био сауна 65°C,
 • Ледена фонтана,
 • Тепидариум,
 • Лакониум,
 • Разни терапии, ресторан во самата СПА зона, во која гостите можат да уживаат вкусна храна и пијалоци во бањарки.

Хотелот нуди уште првокласни ресторани со елегантен и модерен ентериер, парк, многу можности за спорт и релаксација како

 • тенис / 2 тениски игралишта со стандардни димензии,
 • затворени во текот на зимата и отворени во текот на летото /,
 • фитнес,
 • велосипедизам,
 • ски гардероба,
 • шатл до Банско,
 • модерно опремена конференциска сала за 150 лица,
 • голем подземен и надземниот паркинг,
 • голема детска зона со игралиште.

Цените се за 1 НОЌ за 1 ЛИЦЕ во двокреветна соба/студио/суит – полупансион

Ценовник 02.01-23.12.2022

Период Работни /Викенд цени DBL COMFORT DBL EXECUTIVE ALPINE STUDIO JUNIOR SUITE ALPINE APARTMENT
02-01-05.03.22 Недела-Четврток 63€ 69€ 74€ 81€ 94€
Петок-Сабота 76€ 83€ 86€ 94€ 107€
06.03-28.07.22 Недела-Четврток 56€ 62€ 66€ 74€ 86€
Петок-Сабота 66€ 72€ 76€ 84€ 97€
29.07-05.09.22 Недела-Четврток 63€ 69€ 74€ 81€ 94€
Петок-Сабота 76€ 83€ 86€ 94€ 107€
06.09-.23.12.22 Недела-Четврток 56€ 62€ 66€ 74€ 86€
Петок-Сабота 66€ 72€ 76€ 84€ 97€

 

Минимум престој за викенд 2 ноќевања

Сингл – еднокреветна соба : -20% од вкупната цена за соба на ден.

ВИЛА СО 3 СПАЛНИ (6+3) 02.01-28.07.22 /06.09-23.12.22 29.07-05.09.22
Период Недела-Четврток Петок-Сабота Недела-Четврток Петок-Сабота
Цена 336€ 396€ 376€ 455€

 

Важи за сите типови на сместување Доплати и попусти 07.09-22.12.21  02.01-23.12.22
Дете 0-5.99години на редовно легло бесплатно бесплатно
Дете 0-5.99години на дополнително легло бесплатно бесплатно
Дете 6-11.99 години на редовно легло 40 € -25% од цената
Дете 6-11.99 години на прво доплнително легло 31€ 31€
Дете 6-11.99 години на второ доплнително легло 21€ 21€
  Возрасен/дете 12+ на прво дополнително легло 42€ 42€
  Возрасен/дете 12+ на второ дополниелно легло 31€ 31€

Максимум капацитет за сместување

Тип на соба DBL COMFORT DBL EXECUTIVE ALPIN STUDIO JUNIOR SUITE ALPIN APARTMENT
Макс капацитет 2+1 2+1 2+2 2+2 2+3

 

ПАКЕТИ

Пакет -Ваканција За резервации од 5+ ноќевања 15% попуст
Пакет -10% За резервации од 3-4 ноќевања 10% попуст

 *Пакетите не важат за национални празници,  и не се комбинираат со други промотивни цени и понуди.

 Услуги на СПА центарот

Внатрешен и надворешен базен Био Сауна 65 C
Турска бања Игло и ладна фонтана
Парна бања Дождовна бања
Солена соба Тепидариум
Финска сауна – 80 C и 90 C Лаконикум

* Цените вклучуваат ноќевање со доручек и вечера ,користење  на спа центарот , паркинг , Wi-Fi, VAT и туристичка такса

Цената вклучува:

 • Појадок и вечера – шведска маса,
 • Користење на Спа центарот,
 • Фитнес,
 • Паркинг,
 • Безжичен интернет,
 • Туристичка такса.

Цената НЕ вклучува:

 • Патничко осигурување
 • Превоз
 • Пијалоци за време на полупансионските оброци (освен предвиденото)
 • Неспомнати услуги

Напомени 

 • За престој 5+ ноќевања попуст од 15% во цената
 • За престој 4+ ноќевања попуст од 10% во цената
 • За престој 3+ ноќевања попуст од 10% во цената

Попустите не важат за време на верски, државни празници и училишни одмори. Попустите не може да се комбинираат со други промотивни понуди.

УСЛОВИ:
Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:
За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.