Туристичка агенција со ,,А,, лиценца: 043 415 800  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Хотел Фонтана - Врњачка Бања

Хотел Фонтана - Врњачка Бања

 

Хотел Фонтана се наоѓа во Врњачка  Бања.Овој хотел со 4 sвезди нуди климатизирани соби со бесплатен интернет, како  спа и велнес центар.
Гостите имаат пристап до џакузи, сауна и фитнес центар.
Сите соби имаат телевизор со рамен екран со кабелски канали, фрижидер, туш, фен, работна маса и гардероба.
Гостите можат да уживаат во доручекот во самиот хотел. Ресторанот на хотелот Фонтана Врњачка Бања е специјализиран за интернационална кујна.
Со својата традиција на гостопримство над 55 години, тоа е најпопуларното место за многу години. Во 2019 година, хотелот беше целосно реновиран и денес има вкупно 212 сместувачки капацитети, со 176 соби и 36 апартмани, чии тераси нудат уникатен поглед кон Централниот Врњечки парк.

 

Ценовник за период: 03.01.2022 - 30.04.2022  и  01.10 - 25.12.2022

Еднокреветна соба 

62 eur

Двокреветна соба

41 eur

 

Апартмани

 1/1

 1/2

Suit (junior, with terrace and one-bedroom)

 107 eur

56 eur

Premier suite

127 eur

66 eur

Wellness suit

152 eur

79 eur

  

Ценовник за период: 01.05 - 30.09.2022

Еднокреветна соба 

70 eur

Двокреветна соба

45 eur

 

Апартмани

 1/1

 1/2

Suit (junior, with terrace and one-bedroom)

 115 eur

60 eur

Premier suite

135 eur

70 eur

Wellness suit

160 eur

83 eur

Цените се дадени по лице за ноќевање со појадок.

  • Доплата за вечера 6 eur по лице на ден.
  • За сместување во Апартмани се плаќаат 2 полни суми, секоја наредна особа 10 eur на ден по лице.

Цените се дадени во eur, 1 eur = 62 мкд

Цената не вклучува туристичка такса и патничко осигурување.

Услови:    Деца до 6.99 години - ГРАТИС, доколку користат заеднички лежај

                 Деца од 6.99 - 11.99 години - 50% од цената за возрасен.

Современо опремениот велнес центар „Фонтана“ е место за бегство од секојдневниот живот, оаза на мир и уживање во релаксирачка околина.

 
СОЛЕНА  СОБА
Третман кој го заменува престојот на море, халотерапија, е една од најпопуларните содржини на нашиот велнес центар. Во просторија со температура од 25 ° C, воздухот е збогатен со најдобрите честички на сол сол, што во голема мера има позитивен ефект врз респираторниот систем.
 
ТУРСКА БАЊА (ХАМАМ)
Употребата на турска бања се препорачува за подобрување на општото ментално и физичко здравје. Бидејќи стапката на влажност е околу 100%, топлината во турската бања полесно се толерира отколку во сауната.
 
ТЕПИДАРИУМ
Тепидариумите или топлите клупи лоцирани во зоната за релаксација, за целосна релаксација, се загреваат на температура од 37 ° С. На овој начин, телото испушта онолку топлина колку што прима со минимална употреба на енергија. Се препорачува за луѓе од сите возрасти.
  
ТУШ 
Комбинацијата на звучни и светлосни ефекти е пријатен третман со капки вода, туш кабините позитивно влијаат на мигрена и напнатоста во целото тело.
 
САУНИ
Постојат три типа на сауни на располагање:
 
ФИНСКА САУНА: со температура до 100 ° C и мала влажност, поради што се нарекува и „сува сауна“. Престојот во него го ослободува организмот од штетни материи и токсини, го зајакнува имунитетот, го опушта телото од напнатост и стрес.
ИНФРАЦРВЕНА САУНА: Нордиско дрво од смрека, висока температура и ефект на побрзо потење, се главните карактеристики на оваа сауна. IR зрачењето го стимулира лачењето на епрфин (хормон на среќа), што доведува до добро расположение и е од голема важност во борбата против стресот.
БИО САУНА: е пријатна комбинација на финска и парна сауна каде температурата се движи до 60 ° C со влажност до 50%. Престојот во него делува релаксирачки врз мускулите и позитивно влијае на органите за дишење.