Туристичка агенција со ,,А,, лиценца: 043 415 800  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Angella Hotel & Residence 4*

 ANGELLA HOTEL & RESIDENCE 4* - KOPAONIK

 

 


Цените се дадени по лице на ден на база Појадок и Вечера
10% попуст за уплата до 31.10.2021
Попустот за рана уплата важи за период на престој 01.12-24.12 / 16.01-03.04.2022

Период

Смена

Мин.ноќи

1/2, 1/2+1, 1/2+2, 1/1+1

1/1

Апартман со 1 спална

01.12-05.12

-

2

50

75

65

05.12-12.12

-

2

55

83

70

12.12-17.12

Нед/Пет

2

55

113

90

17.12-19.12

Пет/Нед

2

55

83

70

19.12-24.12

Нед/Пет

3

70

105

85

24.12-28.12

Пет/Вто

4

92

138

107

28.12-02.01

Вто/Нед

5

132

198

147

02.01-09.01

Нед/Нед

7

92

138

107

09.01-16.01

Нед/Нед

7

92

138

107

16.01-23.01

Нед/Нед

7

92

138

107

23.01-30.01

Нед/Нед

7

81

121

96

30.01-06.02

Нед/Нед

7

81

121

96

06.02-13.02

Нед/Нед

7

81

121

96

13.02-20.02

Нед/Нед

7

92

138

107

20.02-27.02

Нед/Нед

7

81

121

96

27.02-06.03

Нед/Нед

7

70

105

85

06.03-13.03

Нед/Нед

7

70

105

85

13.03-20.03

Нед/Нед

7

70

105

85

20.03-27.03

Пакет 7=6

-

60

90

75

27.03-03.04

Пакет 7=6

-

60

90

75

 

Ценовник за краток престој – резервација на барање 5 дена пред термин!

Период

1/2, 1/2+1, 1/2+2, 1/1+1

1/1

Апартман со 1 спална

02.01-09.01

102

153

117

09.01-16.01

102

153

117

16.01-23.01

102

153

117

23.01-30.01

91

136

106

30.01-06.02

91

136

106

06.02-13.02

91

136

106

13.02-20.02

102

153

117

20.02-27.02

91

136

106

27.02-06.03

80

115

95

06.03-13.03

80

115

95

13.03-20.03

80

115

95

20.03-27.03

70

100

85

27.03-03.04

70

100

85

 

 

Во цената е вклучено:
- Сместување на база на Појадок и Вечера послужување на оброци е по принцип шведска маса (доколку во хотелот престојуваат под 30 гости се послужуваат на база сет-мени);
- Специјален програм за Бебиња (грејач за флаша, маса за пресоблекување, корито за капење, Baby Cot) задолжителна претходна резервација;
- Неограничено користење на Спа центар ( џакузи, хамам, финска сауна, ифра сауна, kneipp;
- Неограничено користење на Фитнес центар
- Wi-Fi
- Хотелско осигурување
- Ски гардеробер

Во цената не е вклучено:
- Туристичка такса 1€ по лице на ден; Деца 7-15 години 0,60€ по лице на ден; Деца до 7 години ГРАТИС (плаќањето се врши во агенција)

Услови за деца
-Деца до 6,99 години во присуство на 2 возрасни лица доколку дели легло со родител ГРАТИС во 1/2 соба
- Дете 2-11,99 години во присуство на 2 возрасни лица на дополнително легло попуст 50%
- Дете 2-11,99 години во присуство на 1 возрасно лице попуст 50%
- Две деца 2-11,99 години во присуство на 1 возрасно лице остварува 50% попуст во 1/2, 1/2+1 соба
- Две деца 2-12 години во присуство на 2 возрасни лица – на дополнително легло 50% попуст во 1/2+2 соба или 1/2+2 апартман.
- 3-то и 4-то возрасно лице на дополнително легло имаат 20% попуст во 1/2+1, 1/2+2 или 1/2+2 апартман
- Минимален број на лица за 1/4 соба е 3 полни суми.
- Минимален број на лиза за апартман со 1 спална е 3 полни суми.

 

 

Ковид политика:
Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:
Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
Затварање на граници

 

Услови за плаќање:
- Уплата од минимум 40% од вкупната вредност на аранжманот се уплаќа веднаш при резервација, остатокот се доплаќа 14 дена пред терминот.
- Цените се дадени во ЕУР, плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1€=62 Денари.