Туристичка агенција со ,,А,, лиценца: 043 415 800  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Охрид

 
Охрид - Хотел Гранит 4****
  

Хотел Гранит е лоциран на крајбрежјето на Охридското езеро, во месноста Св.Стефан, 5км од центарот на Охрид и 12км од аеродромот во Охрид Хотел Гранит е модерен хотел со четири ѕвезди. Располага со резиденција, ресторан, кафе-бар, големи тераси и сопствена песочна плажа, базен за возрасни и базен за деца. Исто така во склоп на хотелот се и фитнес клубот,салата за пинг-понг,терените за тенис и кошарка.

 

ЦЕНОВНИК ЗА 2021

Цени за период / 01.03  01.07.2021 / 01.09.2021  28.12.2021

 Услуга

Цена по лице во двокреветна соба

Еднокреветна соба

Ноќевање со појадок

1.860 ден.

2.670 ден.

Доплата  за вечера

500 ден.

500 ден.

 

 Цени за период / 01.07.2021  31.08.2021

Услуга

Цена по лице во двокреветна соба

Еднокреветна соба

 Ноќевање со појадок

2.050 ден.

2.790 ден.

 Доплата за вечера

500 ден.

500 ден.

 Цените се дадени по лице на ден со вклучена Туристичка Такса.

Напомени:

  • Деца од 0 – 6 години – ГРАТИС
  • Деца од 6 – 12 години – 50% попуст
  • Деца од 12 години плаќаат цел износ
  • Доплата за апартман 13 евра по лице
  • Цените важат за сите периоди освен за настани како Нова Година, семинари, конгреси, симпозиуми и сл.
  • Лежалките на базенот се вклучени во цената
  • Лежалките на плажа се доплаќаат 100 денари по лежалка на ден