Туристичка агенција со ,,А,, лиценца: 043 415 800  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Струга

 

Хотел IZGREV HOTEL SPA & AQUAPARK

 
Хотелскиот комплекс Изгрев Спа и Аквапарк е сместен во прекрасната борова шума на самиот брег на Охридското езеро. Лоциран е на 5 километри од градот Струга, 15 километри од Охридскиот аеродром и 20 километри од градот Охрид.
 
Хотелот Изгрев има капацитет за 621 гостин со вкупно 201 соба и апартмани од кои: 160 стандардни соби 2+1, 19 фамилијарни соби за макс.4 лица, 6 поврзани соби макс.4 лица, 13 апартмани макс.5 лица. Сите соби се модерно опремени со систем за греење и ладење, сеф за вредности, LCD TV, сателитска ТВ, мини бар, аларм часовник, аларм за помош, аларм за пожар со противпожарен систем, под со тепих, балкон, директна телефонска линија, систем за заклучување со картичка, говорна пошта,24 часовна собна услуга, WI-FI интернет конекција, бања опремена со када или туш кабина, фен, додатоци за бања, бањарки, влечки, даска за пеглање на барање и креветче за бебе на барање. 

Услуга: Ноќевање со појадок - Полупансион (доручек и вечера) Хотелот Изгрев нуди простран комфорт во прекрасна атмосфера на површина од 90.000м2 со 500метри долга приватна плажа. Хотелот има ресотран со капацитет од 150 гости, балкон со капацитет од 150 гости, бински подрум, фитнес центар, конгресни сали, спа центар со Турска бања, сауна, соби за масажа и затворен базен, аква парк со површина од 15.000 м2 со 6 базени, тениски игралишта, игралиште за кошарка, мини голф, мини фудбал, одбојка на плажа, пинг-понг, билјард маси, приватен паркинг, рибен ресторан во близина на хотелот и пристаниште.

Цени за период: 15.04.2021 – 31.05.2021

  • 25 евра по лице во двокреветна соба на база ноќевање со појадок
  • 37.5 евра по лице во еднокреветна соба на база ноќевање со појадок
  • 67.5 евра сместување во трокреветна соба на база ноќевање со појадок

Услови:

  • Едно дете до 6.99 години бесплатно
  • Дете од 7 – 11.99 години плаќа 50% од цената за возрасен
  • Во цената е вклучено користење на СПА центар ( внатрешен базен, фитнес сала, сауна, турска бања) 

Важна напомена:

Плаќањето е во денари 1 евро = 62 мкд.

За овој аранжман важат општите услови на патување на ТА Сансет Травел и СКТМ.