Туристичка агенција со ,,А,, лиценца: 043 415 800  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Охрид

 
Хотел Аквалина ****

  

Хотел Аквалина се наога во туристичката населба Св.Стефан оддалечен 6 км од центарот на Охрид на регионалниот патен правец Охрид- Св.Наум.Комплексот на хотелот се наоѓа на самиот брег на Охридското езеро опкружен со пространство на бистра езерска вода од една страна и бескрајна зелена шума од националниот парк Галичица од друга страна. Ваквата местоположба нуди можност да поминете незаборавен одмор во стилот на модерното опкружување.

Сместување:
1 Апартман со сауна, 6 соби со сауна и француски лежај ,7 соби со џакузи и француски лежај, 64 двокреветни соби,6 трокреветни соби.
Сите соби се опремени со ЛЦД ТВ , кабловска телевизија,телефон,WI-FI, купатило,фрижидер,услуга во соба. Исто така располага со сопствен паркинг кој е бесплатен за гостите.

 

ЦЕНОВНИК 2021 година

Период

Ноќевање со појадок 

01.04-10.06.2021

01.09-15.10.2021

26 евра

11.06-31.08.2021

28 евра


Цените се по лице на ден со  вклучен ДДВ 5% и туристичка такса 

Доплата и попусти:

  • Доплата за соба со поглед – 3 евра
  • Доплата за вечера -8 евра по лице
  • Еднокреветна соба: +50% од цената на возрасен
  • Прво дете до 5,99 години – бесплатно(заедно со двајца возрасни)
  • Второ дете до 5,99 години – 50% од сумата ( посебен лежај)
  • Деца од 6-11.99 години – 30% попуст од цената на возрасен
  • Доплата за соба со сауна или џакузи – 620мкд
  • Лежалки на плажа се наплаќаат – 100 мкд
  • Бесплатно користење на базен, лежалки на базен, интернет,паркинг, спортски терени со закажување.