Туристичка агенција со ,,А,, лиценца: 043 415 800  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Лептокарија - Вила Јанис

Лептокарија - Вила Јанис

 

ЛЕПТОКАРИЈА, сместена во прегратките на планината на 12-те богови Олимп се уште го навраќа сеќавањето на убавите времиња поминати покрај нејзините плажи. Лептокарија денес е прекрасен град кој изобилува со прекрасни објекти за сместување, изградени според високите стандарди на туризмот. Видно изменетата инфраструктура само го надополнува севкупниот впечаток за нејзината туристичка понуда. Освен со убавата плажа овој град плени и со големата пешачка зона, големо шеталиште, голем убав парк со прекрасно зеленило, многу хотели, ресторани, кафе барови и продавници како и со добро познатото гостопримство на неговите жители.

Вила Јанис

ВИЛА ЈАНИС се наоѓа во Лептокарија, во централниот дел на градот во близина на градскиот парк и плоштад, над пругата.  До плажа има 8мин пешачење.

Секоја соба располага со кујна опремена со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, ТВ, балкон и клима (со доплата од 4еур на ден на лице место).

 

Адреса: Alexader papagou 20 Leptokaria
Име: Gounos Giannis контакт број: 0030 697 864 7511 за лица со сопствено возило

Гпс координати: 40.060262, 22.561240

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

 

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни смени,  исто не следува попуст за рана резервација

 

ВИЛА ЈАНИС - ЛЕПТОКАРИЈА
ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќи 1/3 студио 1/4 студио 2/6 апартман Промо цени на кој не следува попуст
21.05-28.05.2022 7 59 89 109 Промо цена
28.05-04.06.2022 7 99 109 149 Промо цена
04.06-11.06.2022 7 129 169 199  
11.06-18.06.2022 7 159 189 249  
18.06-25.06.2022 7 209 239 279  
25.06-02.07.2022 7 259 279 299  
02.07-09.07.2022 7 279 299 309  
09.07-16.07.2022 7 290 319 339  
16.07-23.07.2022 7 290 319 339  
23.07-29.07.2022 7 290 319 339  
29.07-06.08.2022 7 290 319 339  
06.08-13.08.2022 7 290 319 339  
13.08-20.08.2022 7 279 299 309  
20.08-27.08.2022 7 239 259 289  
27.08-03.09.2022 7 209 239 259  
03.09-10.09.2022 7 189 209 229  
10.09-17.09.2022 7 159 179 209  
17.09-24.09.2022 7 129 139 159 Промо цена
24.09-01.10.2022 7 99 109 139 Промо цена

 

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

 

Повратен превоз до Лептокарија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

 • Скопје (Дрводекор) – 40€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 55€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 40€ по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40€ по лице
 • Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 40€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

 • Битола Автобуска станица Транскоп – на перон – 35€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 35€
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 40€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
  Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -40€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -40€ по лице

 

 

 

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

 

 • – Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10еур
 • – Деца до 1,99 години бесплатно

аранжмани Олимписка Ривиера