Туристичка агенција со ,,А,, лиценца: 043 415 800  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Калитеа - Вила Амос

 

 Калитеа - Вила Амос

Aммос Апартманите “B” категорија и се наоѓаат на шеталиштето во строгиот центар на Калитеа. Од вилата до градската плажа има неколку минути пешачење или 200 метри удолница. Под самите апартмани се наоѓа бутик и продавница како и канцеларија за прием на гостите и оставање на багаж. Исто така, во вилата има wi-fi.

Вилата располага со студија на високо приземје и кат (трокреветни, четворокреветни и едно 6то креветно студио) опремени со кујна, клима (вклучена во цената) , ТВ, wc  и балкон која гледа према шеталиштето или задната страна на вилата.

GPS координати: 40°4’33”N,23°26’50”E

 

Цените се изразени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1еур=61,8мкд

На промо цените НЕ следува попуст за рана резервација и 2 последователни термина

ПРОМО АРАНЖМАНИ: 

-5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И 50% УПЛАТЕНИ ДО 15.05.2021

Првите два и последните два термина се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст

 

ВИЛА АМОС - КАЛИТЕА

ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА / НЕДЕЛА НА НЕДЕЛА

период

Ноќ.

1/3  (студиоза 3 лица)

1/4  (студиоза 4 лица)

1/6  (студиоза 6 лица)

коментар

23.05-30.05.2021

7

69

83

100

Промоцени

30.05-06.06.2021

7

95

107

143

Промоцени

06.06-13.06.2021

7

142

164

175

 

13.06-20.06.2021

7

197

208

230

 

20.06-27.06.2021

7

263

285

307

 

27.06-04.07.2021

7

285

296

329

 

04.07-11.07.2021

7

296

318

373

 

11.07-18.07.2021

7

351

373

439

 

18.07-25.07.2021

7

373

395

461

 

25.07-01.08.2021

7

384

406

483

 

01.08-08.08.2021

7

395

419

505

 

08.08-15.08.2021

7

395

419

505

 

15.08-22.08.2021

7

395

419

505

 

22.08-29.08.2021

7

373

395

461

 

29.08-05.09.2021

7

252

296

395

 

05.09-12.09.2021

7

197

219

285

 

12.09-19.09.2021

7

155

191

239

Промоцени

19.09-26.09.2021

7

95

119

155

Промоцени

 

ВИЛА АМОС - КАЛИТЕА

ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА / САБОТА НА САБОТА

период

Ноќ.

1/3  (студиоза 3 лица)

1/4  (студиоза 4 лица)

коментар

22.05-29.05.2021

7

69

83

Промоцени

29.05-05.06.2021

7

95

107

Промоцени

05.06-12.06.2021

7

142

164

 

12.06-19.06.2021

7

197

208

 

19.06-26.06.2021

7

263

285

 

26.06-03.07.2021

7

285

296

 

03.07-10.07.2021

7

296

318

 

10.07-17.07.2021

7

351

373

 

17.07-24.07.2021

7

373

395

 

24.07-30.07.2021

7

384

406

 

30.07-07.08.2021

7

395

419

 

07.08-14.08.2021

7

395

419

 

14.08-21.08.2021

7

395

419

 

21.08-28.08.2021

7

373

395

 

28.08-04.09.2021

7

252

296

 

04.09-11.09.2021

7

197

219

 

11.09-18.09.2021

7

155

191

Промоцени

18.09-25.09.2021

7

95

119

Промоцени

 

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела или Сабота)

 • Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
 • Куманово (БП Макпетрол) – 35еур по лице (само во Недела) (Сабота нема превоз од Куманово)
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице
 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон – 30еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 35еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 30еур по лице

 

 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 15еур Битола и Прилеп
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
 • Возрасни лица над 63год – 10еур попуст

ТА Сансет Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%   

 

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • *За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
  * попустите не може да се комбинираат,
 • *Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
 • *Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • *Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
 • *Важат Општите услови на ТА Сансет Травел

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ-Недела:

 • -3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 • -5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
 • -4:00 Скопје (Дрводекор)
 • -4:30 Велес (БП мотел Македонија)
 • -5:00 Неготино (БП Неготино)
 • -5:40 Удово (БП Удово)
 • -6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ-Сабота:

 • 05:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
 • 07:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удовo
 • 06:00 h Скопје (Дрводекор)
 • 06:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • 07:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • 07:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
 • 08:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

СААТНИЦА НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • -4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
 • -3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
 • -2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • -2:15 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
 • -2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 • -3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

 

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

 • 15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
 • 14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
 • 14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
 • 14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.