Туристичка агенција со ,,А,, лиценца: 043 415 800  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Вила Вергина - Ханиоти

 Вила Вергина - Ханиоти

 

Вила Вергина се наоѓа на 50м оддалеченост од плажа, во мирниот дел на Ханиоти во близина на бич барот Молос ( 200 метри). До најблиската плажа води мала патека која е веднаш до вилата. За лицата кои патуваат со сопствен превоз: внатрешен паркинг нема, се паркира на самата улица. Вилата располага со двокреветни и трокреветни соби на кат, четворокреветни студија на кат, четворокреветни мазонети на приземје и апартмани за 4 лица лоцирани на прв кат.Сите соби и студија се опремени со мини кујни со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, ТВ, балкон и  wi-fi ( почнувајќи од 01.06.2022). Користењето на клима уредот е вклучено во цената.

ПРОМО АРАНЖМАНИ: 

Цените се изразени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1еур=61,8мкд

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термина и попуст за рана уплата

 

ВИРГИНА ХАНИОТИ
ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќ. 1/3 (студио за 3 лица) приземје 1/4 (студио за 4 лица) приземје 1/2 (студио за 2 лица) спрат 1/3 (студио за 3 лица) спрат Апп со една спална (4л) Промо цени на кој не следува попуст
22.05-29.05.2022 7 89 119 79 99 129 Промо цена
29.05-05.06.2022 7 119 129 109 129 189 Промо цена
05.06-12.06.2022 7 159 189 149 169 279  
12.06-19.06.2022 7 229 249 219 239 349  
19.06-26.06.2022 7 289 309 279 299 379  
26.06-03.07.2022 7 309 329 299 319 449  
03.07-10.07.2022 7 339 359 329 349 469  
10.07-17.07.2022 7 379 399 369 389 509  
17.07-24.07.2022 7 419 439 399 429 509  
24.07-31.07.2022 7 419 439 399 429 509  
31.07-07.08.2022 7 419 439 399 429 509  
07.08-14.08.2022 7 419 439 399 429 509  
14.08-21.08.2022 7 419 439 399 429 509  
21.08-28.08.2022 7 379 399 369 389 449  
28.08-04.09.2022 7 339 369 329 359 379  
04.09-11.09.2022 7 249 279 249 259 299  
11.09-18.09.2022 7 159 179 149 169 189 Промо цена
18.09-25.09.2022 7 99 119 89 109 129 Промо цена

 

Датуми Ноќевања

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Ханиоти чини:

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Ханиоти чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 50еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –40еур по лице
 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 40еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 40еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола -(Спортска сала) – 40еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –45еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште