Туристичка агенција со ,,А,, лиценца: 043 415 800  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Калитеа - Вила Посеидон

Вила Посеидон - Калитеа

 

Вила Посеидон се наоѓа на сама плажа во Калитеа, на 200м од центарот. Паркинг за возила сама вила не нуди, но има на 30м од самата вила веднаш до хотелот Маргарита, и истиот е бесплатен. Вилата располага само со трокреветни и четворокреветни студија.

(СЕ ОДНЕСУВА ЗА СОБИТЕ КОЈ СЕ СО ПРЕСОЈ ОД НЕДЕЛА НА НЕДЕЛА) Трокреветното студио располага со брачен кревет за две лица, по грчки мерки т.е потесни од стандардните спални и едно единечно регуларно легло, мини кујна со прибор за готвење и јадење која е одвоена од спалната, но не и со врата, сопствен тоалет,wi-fi балкон кој гледа странично на море или кон градина, а истото е лоцирано на трет кат. Користењето на клима уредот е вклучено во цената. Четворокреветните студија располагаат со брачен кревет за две лица, по грчки мерки т.е потесни од стандардните спални и две единечни стандардни легла. Истите можат да бидат  лоцирани на приземје (без оградена тераса) на трет кат со страничен поглед на море, едно студио на четврти кат со голем балкон и директен поглед на море, и едно студио со поглед на градина кое се наоѓа на трет кат.

 

GPS Координати: 40°4’43.1”N 23°26’41”E

 

Цените се изразени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1еур=61,8мкд

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација. 

 

Првите два и последните два термина се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст

 

ВИЛА ПОСЕИДОН - КAЛИТЕА

ЦЕНА ПО СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА / НЕДЕЛА НА НЕДЕЛА

Термини

Ноќ.

1/3  (студиоза 3 лица)

1/4  (студиоза 4 лица) приземјеилипогледградина

1/4  (стдза 4 лица) страниченпогледморе

Коментар

23.05-30.05.2021

7

167

179

191

Промоцена

30.05-06.06.2021

7

215

227

239

Промоцена

06.06-13.06.2021

7

285

296

307

 

13.06-20.06.2021

7

362

373

384

 

20.06-27.06.2021

7

395

406

417

 

27.06-04.07.2021

7

461

472

494

 

04.07-11.07.2021

7

483

494

527

 

11.07-18.07.2021

7

549

560

571

 

18.07-25.07.2021

7

549

560

571

 

25.07-01.08.2021

7

549

560

571

 

01.08-08.08.2021

7

549

560

571

 

08.08-15.08.2021

7

549

560

571

 

15.08-22.08.2021

7

549

560

571

 

22.08-29.08.2021

7

450

472

505

 

29.08-05.09.2021

7

395

417

439

 

05.09-12.09.2021

7

307

318

340

 

12.09-19.09.2021

7

263

287

299

 

19.09-26.09.2021

7

167

179

203

Промоцена

 

 

 

ВИЛА ПОСЕИДОН - КAЛИТЕА

ЦЕНА ПО СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА / САБОТА НА САБОТА

Термини

Ноќ.

1/4  (студиоза 4 лица) приземјеилипогледградина

1/4  (студиоза 4 лица) страниченпогледморе

Коментар

22.05-29.05.2021

7

215

227

Промоцена

29.05-05.06.2021

7

251

263

Промоцена

05.06-12.06.2021

7

329

340

 

12.06-19.06.2021

7

406

417

 

19.06-26.06.2021

7

439

450

 

26.06-03.07.2021

7

505

527

 

03.07-10.07.2021

7

527

560

 

10.07-17.07.2021

7

593

604

 

17.07-24.07.2021

7

593

604

 

24.07-31.07.2021

7

593

604

 

31.07-07.08.2021

7

593

604

 

07.08-14.08.2021

7

593

604

 

14.08-21.08.2021

7

593

604

 

21.08-28.08.2021

7

505

538

 

28.08-04.09.2021

7

450

483

 

04.09-11.09.2021

7

351

373

 

11.09-18.09.2021

7

296

307

 

18.09-25.09.2021

7

215

227

Промоцена

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот) 

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
 • Куманово (БП Макпетрол) – 35еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице
 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 30еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 35еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 30еур по лице

 

 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 15еур за Битола и Прилеп
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
 • Возрасни лица над 63год – 10еур попуст

ТА Сансет Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%   

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • *За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст  (овој попуст не е важечки за промо термините)
  * попустите не може да се комбинираат,
 • *Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
 • *Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • *Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
 • *Важат Општите услови на ТА Сансет Травел

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 • -3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 • -5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
 • -4:00 Скопје (Дрводекор)
 • -4:30 Велес (БП мотел Македонија)
 • -5:00 Неготино (БП Неготино)
 • -5:40 Удово (БП Удово)
 • -6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • -4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
 • -3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
 • -2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • -2:15 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
 • -2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 • -3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

 

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

 • 15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
 • 14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
 • 14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
 • 14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.