Туристичка агенција со ,,А,, лиценца: 043 415 800  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Хотел Голден Бич - Метаморфозис

 

 

Хотелот ГОЛДЕН БИЧ е лоциран во центарот и на 20 метри од песочната плажата во Метаморфозис. Хотелот располага со 47 соби, 1/3 со брачен кревет + нормално легло. Собите се опремени со фрижидер, клима уред (вклучен во цената), Wi-Fi, сат. ТВ и тоалет, кој оваа година е комплетно реновиран. Хотелот е опколен со боровата шума од едната и море од другата страна, и со тоа е совршен склоп за релаксирање и одмор како физички така и физички. Во склоп на хотелот има и базен со „pool bar” и лежалки, кои се бесплатни за користење од страна на гостите. Хотелот е на база „All inclusive light”!

*All Inclusive Light (СЕ ВКЛУЧЕНО ЛАЈТ):

  • Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска масa;
  • Ручек 13:30-15:00ч. на база шведска маса;
  • Вечера 19:00-21:00ч. на база шведска маса;
  • Неограничено, безалхохолни пијалоци, пиво и вино oд 12:00-21:00 часот

СЛИКИТЕ СЕ ОД ИНФОРМАТИВЕН КАРАКТЕР БИДЕЈЌИ ХОТЕЛОТ ЌЕ БИДЕ КОМПЛЕТНО РЕНОВИРАН ПРЕКУ ЗИМСКИОТ ПЕРИОД!

 

 

Термин од:

 

Број на ноќевања

По лице во 2+1

ЕКО

По лице во 2+1

По лице во 1/4

студио

По лице во 1/4

апарт.

21.05

7

180

190

200

210

28.05

7

200

200

220

230

4.06

7

250

270

300

320

11.06

7

280

300

330

350

18.06

7

320

340

360

380

25.06

7

340

360

390

410

2.07

7

360

380

410

430

9.07

7

380

410

440

460

16.07

7

430

450

480

500

23.07

7

430

450

480

500

30.07

7

430

450

480

500

6.08

7

430

450

480

500

13.08

7

430

450

480

500

20.08

7

430

450

480

500

27.08

7

370

410

430

450

3.09

7

320

330

360

380

10.09

7

230

230

250

270

17.09

7

180

180

210

230

 

 

НАПОМЕНА:

- Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга All inclusive Light (СЕ ВКЛУЧЕНО ЛАЈТ) за број на ноќевања дадени во табелата;

- Прво и второ дете од 0 до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО;

- Трет и четврт возрасен над 14 години, плаќаат по 60% од цената во табелата;

- Туристичка такса е 1.5 еур на ден по соба и се плаќа на лице место;

- Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот;

- Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот;

- Сместување во собите е после 14 часот по локално време а напуштање е во 10 часот по локално време;

- За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%;

- Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари;

- Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

  • возрасни: 40 €
  • деца од 2 до 12 години: 30 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус);