Туристичка агенција со ,,А,, лиценца: 043 415 800  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Ксамил - Вила Луна

Вила Луна - Ксамил

 

Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење … и сето тоа за разумна цена, за разлика од другите познати туристички места

Вила Луна се наоѓа во Ксамил на 70м од плажата Бела Виста, на 200м од центарот на градот.

Вилата располага со четворокреветни студиа со капацитет до 4 лица и апартман за 6 лица.

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8 мкд.
*Климата е вклучена во цената

На ПРОМО цените не следува попуст за два последователни термина и попуст за рана резервација, и се резервираат со 50% аконтација

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И 50% УПЛАТЕНИ ДО 31.03.2021

 ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил преку граничен премин Меџитлија: 

- Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 45€ по лице
- Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 55€ по лице
- Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице
- Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил преку граничен премин Меџитлија:
- Битола (Пред спортска Сала) – 35€ по лице
- Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 35€
- Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
- Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
- Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
- Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лице
- Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :

00:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер
00:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер
00:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер
01:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер
02:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
03:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
03.30h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
04:00h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
04.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер
01:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер

 Организаторот го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%   

ВАЖНО : Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализира преку граничен премин Меџитлија Битола со што задолжително е поседување на валиден ПАСОШ ( Ако автобускиот превоз  НЕ може да се реализира преку ГРЦИЈА во тој случај би биле валидни нови цени за патување преку граничен премин Ќафасан-Струга )

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

  • *Loyalty card – попуст 7% и не се комбинира со попустот за рана резервација и промо цените
  • *За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
    * попустите не може да се комбинираат,
  • *Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
  • *Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
  • *Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
  • *Важат Општите услови на СКТМ и ТА Сансет Травел

GPS:39°46’01.3″N 19°59’53.4″E