Туристичка агенција со ,,А,, лиценца: 043 415 800  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Вила Ана - Ксамил

 
Вила Ана - Ксамил
 
  
      Ксaмил е познато туристичко место во Албанија кое излегува на Јонско море со прекрасни егзотични плажи и величествено тиркизно море а претходно лето 2020 беше една од најпосетуваните дестинации на балканот. Ова место е прилично мало кое е богатo со кафулиња, ресторани и маркети, но сепак секоја година се чини дека се шири. Ноќниот живот не е присутен во Ксамил но затоа ќе ја најдете тишината и мирот овде за буквално да се одморите од секојдневните обврски и случувања.
Ова дестинација нека ви биде во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одличната храна и долгите сончеви денови.
 
 
Вила Ана се наоѓа на 50-70м од градската плажа во Ксамил. Вилата располага со  1/3, 1/4 и 1/5 студиа.Во вилата има базен кој во моментот е во изградба,  патниците кои ќе престојуваат во вилата ќе го користат бесплатно базенот. Собите се опремени со: мини кујна, тоалет, балкон, клима и дневна соба за спиење. Не сите соби имаат поглед кон море. Во близина на вилата има: кафетерија, маркети, пицерија и ресторан. На 400м оддалеченост се наоѓа познатата плажа бора бора. 
 
План и програма - сите термини се од петок на петок почувајќи од 04.06 до 24.09.2021 год.

 

Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќевања / 8 дена

10% попуст до 20.03 со целосна уплата во готово

 Поаѓање

Враќање

Цена

04.06.2021

11.06.2021

140 EUR

11.06.2021

18.06.2021

160 EUR

18.06.2021

25.06.2021

199 EUR

 25.06.2021

02.07.2021

250 EUR

02.07.2021

09.07.2021

 299 EUR

09.07.2021

16.07.2021

369 EUR 

16.07.2021

23.07.2021

369 EUR 

23.07.2021

30.07.2021

369 EUR 

30.07.2021

06.08.2021

 369 EUR

06.08.2021

13.08.2021

369 EUR 

13.08.2021

20.08.2021

 369 EUR

20.08.2021

27.08.2021

299 EUR 

27.08.2021

03.09.2021

 250 EUR

03.09.2021

10.09.2021

 199 EUR

10.09.2021

17.09.2021

 160 EUR

17.09.2021

24.09.2021

 140 EUR

Што е вклучено во цената:

  • Наем на апартман за 7 ноќевања
  • Користење на клима
  • Користење на базен

Што не е вклучено во цената:

  • Доплата за превоз 55 евра/ за деца (2-11.99  год.) 45 евра
  • Патничко осигурување
  • Индивидуални трошоци
  • Туристичка такса