Туристичка агенција со ,,А,, лиценца: 043 415 800  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Охрид

 
Хотел Силекс ****
 
  
 Хотел Силекс се наоѓа во туристичкиот комплекс Св.Стефан, оддалечен 4км од центарот на Охрид, на регионалниот патен правец Охрид – Св.Наум и 10км од аеродромот Св.Апостол Павле.

Хотел Силекс се простира на самиот брег на Охридското Езеро и се наоѓа помеѓу пространството на бистра сина езерска вода и зеленилото на боровата шума низ која поминува шумска уредена патека која Ве води до манастирот Св.Стефан на надморска висина од 720 м.Ваквата локација е одлична можност за соединување на планинскиот и езерскиот туризам.

Тој нуди приватна плажа, голема базен, бесплатен Wi-Fi и бесплатен сопствен паркинг. Сите соби на хотелот Силекс имаат балкон и кабловска телевизија со рамен екран.

Македонски специјалитети, интернационална кујна и широк спектар на пијалоци се служат во ресторанот и барот.

На плажата на хотелот Силекс можете да најдете ресторан, игралиште, чадори и шезлонги. Тенис, кошарка и фудбалски игралишта се достапни на сајтот. Можете исто така да учествувате во разни програми за активности, да гледате разни концерти и претстави или да уживате во масажа.
 
 
Цените се изразени во евра и се дадени по лице на ноќ во соодветен тип на соба/ услуга;
Уплата во МКД по курс 1ЕУР=62 МКД;
Туристичка такса е вклучена;
Собите се достапни на барање;

Политика за деца 0-5,99 години бесплатно, 6-11,99 години 50% попуст