Туристичка агенција со ,,А,, лиценца: 043 415 800  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Охрид

 
Хотел Инекс Олгица Hotel & Spa *****
 
  
Inex Olgica Hotel & SPA е уникатен хотел на брегот на Охридското Езеро со историја долга половина век. Лоциран е на крајбрежјето на Охридското Езеро на околу 4,5км од центарот на градот и околу 15 минути возење до Охридскиот Аеродром. Гостите можат да користат бесплатен паркинг и WiFi. Исто така достапен е и бесплатен влез во базентот и Спа објектите како сауна и парна бања. Масажите се достапни со доплата.

Секоја соба има клима уред, ТВ со кабелски канали и мини бар. Приватната бања се состои од туш и када, фен и тн. Некои од собите имаат поглед на езерото.

Inex Olgica Hotel & SPA има аперитив сала и ресторан во кој се служат разни национални специјалитети. Терасата е исто така на располагање на гостите. Други алтернативи за јадење, намирници и опции за забава може да се најдат во центарот на Охрид, 5 минути возење далеку од хотелот.
 

 

Цените се изразени во евра и се дадени по лице на ноќ во соодветен тип на соба/ услуга;

Уплата во МКД по курс 1ЕУР=62 МКД
Туристичка такса е вклучена;
Собите се достапни на барање;

Политика за деца 0-2години бесплатно, 2-10 години 40% попуст