Туристичка агенција со ,,А,, лиценца: 043 415 800  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Хотел Рила 4* - Боровец 

Хотел Рила 4* - Боровец 

 

Локација : во центарот на Боровец 
Со својата одлична местоположба, на самото подножје на ски патеките, хотелот ви обезбедува одмор погоден за сите возрасти и

нуди можност за рекреација и спортување. Во состав на хотелот

има 4 ресторани, барови, ноќен клуб, детски клуб, интернет, паркинг, спа центар.

Опис на соби:
*SIGNATURE TWIN ROOM - 2 одделни легла, 1 дополнително легло (фотеља на пуштање), бања со када и фен за коса. 
Максимум семсетување: 2 возрасни + 1 дете до 11,99 години. Нема можност за сместување на 3 возрасни.
*SUPERIOR Twin or King room: 2 одделни легла или 1 брачно легло, 1 софа, минибар, бања со туш и фен за коса.
Максимум сместување: 2 возрасни + 1 дете до 11,99 години. Нема можност за сместување на 3 возрасни.
*Interconnecting SUPERIOR Twin /King room: 1 Superior Twin и 1 Superior Double room поврзани со врата -

- калкулација и услови како 2 SUPERIOR TWIN/King Rooms.
*SUPERIOR Family room - 1 брачно легло, 1 софа и 1 дополнително легло (фотеља на пуштање), минибар, бања со туш и фен за коса. 
Мин и максимум сместување: 2 возрасни + 2 деца до 13,99 години. Нема можност за сместување на 3 возрасни.
*SUPERIOR Suite: 1 дневна соба и 1 спална соба. Во дневната соба: софа.

Во спалната: брачно легло, 1 софа, минибар,бања со туш и фен за коса.Мин и максимум сместување: 2 возрасни + 1 дете до

11,99 години
Сите соби и апартмани имаат балкони со поглед на стазите или со поглед на ресорт, телевизор со рамен екран и телефон.

RILA 4*- BOROVEC

ПОЛУПАНСИОН

27.12 - 04.01

15.02 - 21.02

25.01 - 14.02

05.01 - 24.01

22.02 - 07.03

13.12 - 26.12

08.03 - 14.03

15.03 - 12.04
Person in Signature Twin room Resort view 115,50 € 93,50 € 80,40 € 67,50 € 48 €
Person in Signature Twin room Slope view 121 € 99 € 85,50 € 73,20 € 53,50 €
Person in Superior room Resort view 115,50 € 93,50 € 80,40 € 67,50 € 48 €
Person in Family room       Resort view 115,50 € 93,50 € 80,40 € 67,50 € 48 €
Person in Superior room Interconnecting                Resort view 115,50 € 93,50 € 80,40 € 67,50 € 48 €
Person in Superior room Slope view 121 € 99 € 85,50 € 73,20 € 53,50 €
Person in Family  room      Slope view 121 € 99 € 85,50 € 73,20 € 53,50 €
Person in Superior room Interconnecting               Slope view 121 € 99 € 85,50 € 73,20 € 53,50 €

Во цената е вклучено : појадок и вечера по лице на ден, користење на внатрешен базен 25м, џакузи, сауна, парна бања, турска бања,

cryo cabin, релакс соба, фитнес,

интернет, паркинг, детско катче (15ч-23ч) и игротека.

Попусти и доплати:
Деца до 1.99год. - бесплатно
Дете од 2-11.99 год. во Signature or Superior room со двајца возрасни - 25€ на ден
Дете од 2-13.99 год. во Family room со двајца возрасни - 25€ на ден
Еден возрасен со деца 2-11.99 год - возрасен плаќа за еднокреветна соба, а децата плаќаат по 25€ на ден
Еднокреветна соба - се доплаќа 50% од цената за двокреветна соба
Доплата за Новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 80€, дете 2-11,99г. - 40€ 
 

Во цените не е вклучено: патничко осигурување и туристичка такса 1€ по лице на ден.

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 мкд