Туристичка агенција со ,,А,, лиценца: 043 415 800  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Хотел Самоков 4* - Боровец

 

  Хотел Самоков 4* 

БОНУСИ :, 7=6 , 14=12 за период од 02.01-21.01.2022 / 06.03-10.04.2022

 

Бонусите се валидни после истекувањето на раните резервации

       
 

 

 

Намаление за рани резервации 15% до 30.09/2021

Намаление за рани резервации 10% до 10.11/2021

 

 

Локација : во центарот на Боровец

       
Заобиколен од борова шума, хотелот нуди пријатна атмосфера во текот на целата година. На        
располагање на своите гости им нуди ски училиште, ски гардеробер, 8 конференциски сали, 2        
ресторани, барови, ноќен клуб, куглана, билијард, пинг понг, фризерски салон, спа центар.        
СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, фитнес, хидромасажна бања, солариум, сауна, парна        
бања, турска бања, арома сауна, масажи и процедури …        
www.samokov.com        
Вид нa сместување Услуга 27.12-02.01/2022 03.01-16.01 17.01-28.01 19.12-26.12        
29.01-25.02   26.02-10.04        
Двокреветна соба (2+1) НП Цена по лице 54€ 43€ 35€ 31€        
Дете 0-4.99 год. Бесплатно        
Дете 5-11.99 год. 50% попуст        
Трет возрасен 15% попуст        
Двокреветна соба (2+1) ПП Цена по лице 60€ 48€ 40€ 36€        
Дете 0-4.99 год. Бесплатно        
Дете 5-11.99 год. 50% попуст        
Трет возрасен 15% попуст        
Во цената е вклучено : појадок / појадок и вечера, користење на внатрешен базен, паркинг, интернет во лоби.        
Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасен – 50€, дете – 35€        
Доплата за туристичка такса: 1 € по лице на ден (деца до 1.99 год. не плаќаат туристичка такса)