Туристичка агенција со ,,А,, лиценца: 043 415 800  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Трикала - 8ми Декември

 

ТРИКАЛА - 8ми Декември

(работилницата на Дедо Мраз)

                                                                                                                                                                                                                                               

Прв ден: 08.12.2021 (среда)

Поаѓање на групата од Кавадарци во 07:00 часот пред туристичка агенција Сансет Травел, од Неготино во 07:15 часот, БП Шимов ( ГП Богородица) во 08:15часот. Пристигнување околу пладне во Трикала. Посета на работилницата на џуџињата на Дедо Мраз. Всушност, Дедо Мраз го претвори Mill Matsopoulos во најголем Божиќен тематски парк во Грција. Тука се наоѓа куќата на Дедо Мраз кадешто џуџињата работат со полна пареа и прават подароци за најмладите.

Џуџињата на Дедо Мраз, Самовилите и многу други асистенти им нудат на посетителите незаборавни моменти. Вашите најмили можат да направат прекрасни фотографии со џуџињата, да цртаат, да гледаат и да учествуваат со активностите на џуџињата.

Поаѓање кон Македонија во 18:00часот. Пристигнување во Македонија во доцните вечерни часови.

                      

 

Цена на аранжманот: 1.300 денари

 

Цената на аранжманот вклучува:

  • Превоз со високо туристички автобус на наведената релација (пополнетост на автобусот по протокол)
  • Посета на Божиќното село Триклата и работилницата на џуџињата.
  • Организација, реализација и лиценциран придружник на патувањето

Цената на аранжманот не вклучува:

  • Задолжително патничко осигурување (информации во агенција)

 

Услови:

  • Деца до 1,99 години бесплатно ( без седиште во автобус)
  • Деца од 2 до 11,99 години – 1.100 денари

 

 

 

Напомена: За реализација на ова патување потребни се минимум 35 патници.