Туристичка агенција со ,,А,, лиценца: 043 415 800  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Hotel Putnik 4*

Hotel Putnik 4* - Копаоник

 

 

Цена по лице на ден на база Појадок и Вечера

Период

Standart Room

Family Room

Apartment

Superior Room

Family Superior Room

 

1/1

1/2  1/3

1/3  1/4

Мин.4 лица

1/1

1/2

1/3     

1/4

01.12-23.12

107€

71€

78€

85€

139€

92€

92€

24.12-28.12

128€

85€

94€

102€

166€

111€

111€

29.12-02.01

195€

130€

143€

156€

254€

169€

169€

03.01-22.01

143€

95€

105€

114€

186€

124€

124€

23.01-12.02

128€

85€

94€

102€

166€

111€

111€

13.02-16.02

143€

95€

105€

114€

186€

124€

124€

17.02-05.03

128€

85€

94€

102€

166€

111€

111€

06.03-09.03

150€

100€

110€

120€

195€

130€

130€

10.03-12.03

120€

80€

88€

96€

156€

104€

104€

13.03-03.04

113€

75€

83€

90€

147€

98€

98€

 

Early Booking:
10% попуст за уплата до 31.10.2021

Детска Недела (за период 23.01-06.02.2022):
ГРАТИС – сместување за 2 деца до 11,99 години во присуство на 2 возрасни лица

Напомена:
Уплата на депозит 50% веднаш при правење на резервација

Во цената е вклучено:
- Појадок и Вечера

- Свечена новогодишна вечера 31.12.2021
- Свечена Божиќна вечера на 25.12.2021 / 07.01.2022
- Користење на Wellness&Spa (затворен базен за возрасни, затворен базен за деца, Џакузи, Финска Сауна, Руска Сауна, Инфрацрвена Сауна, Турска Бања,Тапидариум)
- Фитнес Центар

Во цената не е вклучено:
- Користење на Хамам

- Игротека за деца
- Game Room за деца
- Туристичка такса: 1€ по лице на ден за возрасни; 0,60€ по лице на ден за деца 7-15 години; Деца до 7 години не плаќат такса (доплата за туристичка такса се врши во агенција при резервација)
- Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден за сите гости (доплата се врши во агенција при резервација)

Услови за деца:
- Деца до 2,99 години се сместуваат ГРАТИС
- Деца од 3-11,99 години во присуство на две полноплатежни лица имаат 30% попуст од цената во табелата доколку користат сопствено легло или 50% од цената во табелата доколку делат легло.

 

 

Ковидполитика:

Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:

-Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)

-Затварање на граници