Туристичка агенција со ,,А,, лиценца: 043 415 800  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Nebeska Stolica 1

Nebeska Stolica 1 - Копаоник

 

Цените се дадени за наем на Студио / Апартман за 7 ноќи

Смена

Нед / Нед

7 ноќи

Мах лица

19.12

26.12

26.12

02.01

02.01

23.01

23.01

30.01

30.01

06.02

06.02

13.02

13.02

20.02

20.02

06.03

06.03

13.03

2+0 Студио

2

350

450

480

Sold
Out

390

410

480

410

390

1+1 Студио

3

440

540

570

Sold
Out

470

500

570

500

470

2+1 Студио

4

550

680

740

Sold
Out

590

615

740

615

590

3+1 Апартман

5

625

780

845

Sold
Out

670

700

845

700

670

4+1 Апартман

6

710

870

950

Sold
Out

755

790

950

790

755

 

Во цената е вклучено:
- Наем на студио / апартман за 7 ноќи

- Користење на ски гардеробер
- Wi-Fi

Bo  цената не е вклучено:
- Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,60€ по лице на ден; Деца до 7 години ГРАТИС (плаќање на рецепција)

- Хотелско осигурување за сите гости 0,60€ по лице на ден ( се наплаќа на рецепција)

Напомена:
- Помал престој од 7 ноќи исклучиво на барање со доплата од +25% (минимален престој 3 ноќи)

- Цените се дадени во ЕУР, плаќање се врши исклучиво во денари по курс 1€=62 Денари
- Можност за доплата на Полупансион (појадок и вечера) 17€ по лице на ден, деца до 9,99 години имат 50% попуст
- Hotel NebeskaStolica 1 се наоѓа во самиот ски центар (помеѓу 2 ски стази) нема можност да се пристигне со автомобил. Превоз на куфери се врши со моторни санки од страна на хотелот.

Начин на плаќање:
- При резервација е потребно 50% од вкупната сума на аранжманот, доплата се врши на 21 ден пред почетокот на аранжманот.

Oпис на сместување:
- Сите Студија / Апартмани се опремени со TV, телефон,Baby Cot (на барање), купатило со туш, фен, комплено опремена мини кујна.

  • 2+0  студио– 1 просторија со 2 редовни легла (max 2 лица)
  • 1+1 студио – 1 просторија со тросед на развлекување + 1 редовно легло (max 3 лица)
  • 2+1 студио – 1 просторија со две редовни легла + тросед на развлекување (max 4 лица)
  • 3+1 апартман – 2 простории - во спална соба 2 редовни легла, во дневна соба тросед на развлекување + 1 редовно легло / во спална соба француски лежај + редовно легло, во дневна соба тросед на развлекување (max 5 лица)
  • 4+1 апартман дуплекс – две простории на две нивоа си врантрешни скали - во спална соба на кат 3 редовни легла, дневна соба со тросед на развлекување + редовно легло (max 6 лица)

 

Ковид политика:

  • Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:
  • Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
  • Затварање на граници