Туристичка агенција со ,,А,, лиценца: 043 415 800  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

GRAND HOTEL & SPA 4*

Grand Hotel & Spa****

 

 

 

Цените се изразени во € по соба, на ден

Помал број на ноќи исклучиво на барање!

 

 

Период

 

Смена

 

Мин. ноќи

 

Услуга

ГРАНД СОБИ

Standard

Superior

Superior+

1 pax

2 pax

1 pax

2 pax

1 pax

2 pax

1 2 . 0 2 - 19 . 0 2 .

Пет/ Пет

7

BB

228

244

251

267

274

290

1 3 . 0 2 – 2 0 . 02

Саб/ Саб

7

BB

228

244

251

267

274

290

2 1 . 0 2 - 2 8 . 0 2 .

Нед/ Нед

7

BB

279

294

308

323

337

352

2 8 . 0 2 - 0 7 . 0 3 .

Нед/ Нед

2

BB

228

244

251

267

274

290

0 7 . 0 3 - 1 4 . 0 3 .

Нед/ Нед

2

HB

228

244

251

267

274

290

1 4 . 0 3 - 2 1 . 0 3 .

Нед/ Нед

1

HB

157

172

174

189

190

205

2 1 . 0 3 – 1 1 . 04

Нед/ Нед

1

HB

131

146

145

160

159

174

                     
 • До ста пна у с лу г а ВВ – но ќевањ е со по ј адок , за с ите дату м и каде е навед ено , цен ата се нам а лу ва за 10 € по лице , по н оќи .

 

 

Период

 

Смена

 

Мин. ноќи

 

Услуга

ГРАНД ФАМИЛИЈАРНИ СОБИ

Family

Delux e

2 pax

2 pax

1 2 . 0 2 - 19 . 0 2 .

Пет/ Пет

7

BB

299

289

1 3 . 0 2 – 2 0 . 02

Саб/ Саб

7

BB

299

289

2 1 . 0 2 - 2 8 . 0 2 .

Нед/ Нед

7

BB

390

380

2 8 . 0 2 - 0 7 . 0 3 .

Нед/ Нед

2

BB

316

306

0 7 . 0 3 - 1 4 . 0 3 .

Нед/ Нед

2

HB

276

266

1 4 . 0 3 - 2 1 . 0 3 .

Нед/ Нед

1

HB

202

202

2 1 . 0 3 – 1 1 . 0 4 .

Нед/ Нед

1

HB

170

170

 

 • Максимум лица за резервација во F am i l y и Deluxe соби: 3
 • Максимум капацитет во F am i l y соба: 6 лица, максимален капацитет во Deluxe соби 4 лица.
 • Достапна услуга ВВ ноќевање со појадок, за сите датуми каде е наведено, цената се намалува з а 10 по лице, по ноќи.

 

 

Специјална Понуда за период 14 . 03 . 2021 11 . 04 . 2021

 • Услови за деца 2 - 12 години во присуство на две возрасни лица, прво дете има ГРАТИС сместување ако користи заедничко легло ; дргуго дете доплата 49 доколку користи посебно легло

 

Специјална Понуда за период 18 . 03 . 2021 31 . 03 . 2021

 • Гратис ноќевање 7 = 5 , 6 = 5 , 5 = 4 , 4 = 3

 

ГРАНД АПАРТМАНИ

Минимум престој во апартмани е 3 ноќи

 

 

Период

Тип на Апартман

SUITE

EXECUTIVE SUITE

APARTMENT

EXECUTIVE APARTMENT

PRESIDENTAL APARTMENT

Број на апартман

111 , 113 , 218 , 327 , 328 ,

451 , 452 , 440 , 540 , 616

036 , 051 , 067 , 110 ,

112 , 114, 553

052 , 115 , 220

223

224

Услуга /

Капацитет на апп.

1 - 3

1 - 4

1 - 5

1 - 5

1 - 5

31 .01 - 13 . 02 .

BB

624

797

1072

 

 

14 . 02 - 20 .02 .

BB

624

797

972

21 . 02 - 27 .02 .

BB

734

978

1100

28 . 02 - 07 .03 .

BB

450

529

662

08 . 03 - 31 . 03 .

HB

450

529

662

 

Специјален програм за сместување во апартмани:

 • Персонализиран Chek- I n во Лоби бар
 • Пијалок за Добредојде
 • Гранд појадок сервиран во Апартман
 • Кредит за А’ La Carte за вечера во ресторан Гарден во износ од 40 € дневно по лице
 • Приорите на резервација во нов еклузивен ресторант
 • Бесплатен паркин г

 

Во цената е вклучено:

 • Сместување на база Полупансион ( Појадок и Вечера) освен во табели каде е наведена услуга Ноќевање со појадок
 • Неограничено користистење на Spa & Wellness центар на 1 . 800 m 2 : затворен базен со димензии 18 x 9 m, Релакс зона, Сауна свет -

инфраред сауна, финска сауна, руска бања, шок т уш, хамам, солено- ледена соба, kneipp, Надворешен базен и Џакузи со топла вода , Фитнес Центар.

 • Wi- Fi
 • Ски Гардеробер
 • Специјален програм за деца 3 - 12 год. – дневен програм анимација со професионални аниматори во детски клу б

Во цената не е вклученено( задолжително плажање при резервација):

 • Туристичка такса 1 € по лице на ден за возрасни; 0 , 50 € по лице на ден за деца 7 - 15 год; деца 0 - 7 год. не плаќаат

 

Доплати за деца и дополнителни легла:

 • Дете 0 - 2 години ГРАТИС сместај, бесплатно користење на Baby Cot ( на барање )
 • Дете 2 - 7 години на заеднички лежај ГРАТИС
 • Дете 2 - 11 , 99 години на посебно легло доплата 69 € по ноќевање
 • Доплата за дополнително легло во Superior+, Family и Deluxe соба изнесува 69 € по ноќевање

 

 

Доплата на лице место ( опционално):

 • Јога, Пилатес, Аеробик, Аквабик, Персонален Трененг, Фитнес Тренинг.
 • Надворешен Паркинг

 

Доплата во претпродажба или на лице место ( опционално):

 • Ски училиште – од 6 или 5 дена , часови во група од 5 ученици
 • 6 дена, 4 h настава дневно, цена 192 € 5 дена, 2 h настава дневно, цена 115 €