Туристичка агенција со ,,А,, лиценца: 043 415 800  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

KRALJEVI CHARDACI

KRALJEVI CHARDACI - KOPAONIK

 

 

Хотелски Ценовник за Зима 2020/2021

 

Цени по лице на ден на база Полупансион

 

Период

Смена

Соби

1/2, 1/2+1

Соби 1/1

Апартмани

1/2+2, 1/2+3, 1/2+4

14.02 - 07.03

Нед / Нед

51,2€

71,3€

61€

07.03 - 04.04

Нед / Нед

46€

64,5€

56€

*Цените се дадени по лице по ноќевање на база Појадок и Вечера

 

  Услуги кои се вклучени во цена:                                                                                                                          

 • Полупансион (Појадок и Вечера) на база шведска маса

(Пансионски оброци се оранизираат по принцип на шведска маса.Во случај во хотелот да престојуваат помалку од 30 госсти,оброците се слуќат по принцип на сет мени-избор на повеќе јадења)

 • Неограничено користење на SPA&WELLNESS центар кој се простира на 500m², со топла врска помеѓу хотелски згради и Спа Центар:
  • Затворен базен со димензии 14x6m со џакузи (длабочина 1,7m)
  • Финска Сауна
  • Био Сауна (Руска Бања)
  • Арома Бања (Турска Бања)
  • Хамам
  • Солена Соба
  • kneipp Базен
  • Тапидариум клупи

*Дозволен престој за деца постари од 12 години

 

ДЕТСКИ SPA ЦЕНТАР:

 • Baby базен со димензии 6x4m (длабочина 0,4m)
 • Детски базен со димензии 13x11m (длабочина 1m) со дополнителни атракции
 • Мини Аква Парк
 • Неограничено користење на Фитнес Центар
 • Неограничено користење на сала за пинг-понг
 • Трансфер до Ски Центар 5 пати во денот во работно време на Ски Центарот
 • Ски Гардеробер со Ски Сервис одалечен 30 m од ски стаза „Malo jezero”
 • Baby Cot – Грати (со преходна резервација )
 • Игротека во присуство на родител
 • WI-FI низ цел комплекс
 • Надворешен Паркинг (лимитиран број на места)

 

Hotel Kraljevi Čardaci е награден како еден од најдоврите Wellness hotel во Србија

 

 Услуги кои НЕ се вклучени во цената (задолжително на лице место):                    

 • Туристичка Такса 1€ по лице на ден за Возрасни; Деца 0,50€ по лице на ден ;Деца од 0-6,99 години ГРАТИС
 • Хотелско Осигурување 0,20€ по лице на ден за исте гости.

 

  Услови:                                                                                                                                            

 • Краток престој од наведениот во табелите исклучиво на барање со допата од 20% од наведените цени.
 • Дете 0-7 години во присуство на две полноплатежни лица на заедничко легло во 1/2 соба - ГРАТИС
 • Дете 0-14,99 години во присуство на едно полноплатежно лице во 1/2 соба 50% попуст
 • Дете 0-14,99 години во присуство на две полноплатежни лица на сопствено легло во 1/2+1 на посебно легло 50% попуст , второ дете 0-7 години на зедничко легло ГРАТИС
 • Деца 0-14,99 години во присуство на две полноплатежни лица на посебно легло во апартман 50% попуст
 • Трето возрасно лице во соба 1/2+1 30% попуст
 • Четврто возрасно лице во апартман 1/2+2 70% попуст
 • Четврто и Петто лице во апартман 1/2+3 50% попуст
 • Петто и Шестто возрасни лице во апартман 1/2+4 50% попуст

 

Опис на сместувачки капацитети:                                                                                                                        

Двокреветна соба 1/2 -Купатило (туш,фен,бањарка)француски лежај,сателитска телевизија и LCD ТВ, телефон,мини-бар,кетал за вода,сеф,WI-Fi.

 

Трокреветна Супериор Соба 1/2+1- Купатило (туш,фен,бањарка)француски лежај,гарнитура на развлекување,сателитска телевизија и LCD ТВ,телефон,мини- бар,електричен бокал,сеф,WI-Fi.

 

Апартман за 4 лица или 1/2+2 - Купатило (туш,фен,бањарка),дневна соба со гарнитура на развлекување,спална соба со француски лежај,ателитска телевизија и 2 LCD

ТВ,телефон,сеф,минибар,електричен бокал за вода или мини-кујна,WI-FI.

 

Апартман за пет лица или 1/2+3 - Купатило (туш,фен,бањарка),дневна соба со гарнитура на развлекување ,спална соба со француски лезаж и одвоен лежај,сателитска телевизија и 2 LCD ТВ,телефон,сеф,мини-бар со електричен бокал за вода,Wi-FI.

 

Aпартман со камин за шест лица 1/2+4 - Купатило (туш,фен,бањарка),дневна соба со камин и гарнирута на развлекување,мини кујна со трпезариска маса,две спални соби-една со француски лежај а друга со 2 одвоени легла,кабловка телевизија со LCD

ТВ,телефон,сеф,WI-FI.

 

Aпартмански Коплекс Зима 2020/2021

Цените се дадени за Наем на апартман во период 17.01. – 04.04.2021.

Период

Смена

1/3 Студио

1/4 Апартман

1/6 Aпартман

 

 

COMFORT

LUX

COMFORT

LUX

COMFORT

LUX

17.01. - 31.01.

Нед / Нед

44€

48,5€

63€

69,5€

77,5€

86€

31.01. - 07.02.

Нед / Нед

58€

64€

75,5€

83,5€

91€

99,5

07.02 - 14.02.

Нед / Нед

63€

69€

82,5€

91,5€

97€

107€

14.02. - 07.03.

Нед / Нед

41€

45,5€

50,3€

55,5€

66€

73€

07.03. - 04.04.

5=7*

 

Нед / Нед

 

34€

 

37,5€

 

47€

 

51,5€

 

55,5€

 

61€

 

*За престој помалку од 3 ноќи цените се зголемува за 20%

Цените се дадени за Наем на Студио / Апартман во зависност од капацитетот на сместувањето

*AКЦИЈА 5=7 5 НОЌИ ПЛАТИ - 2 НОЌИ ГРАТИС

Во цената е вклучено:


 • Наем на апартман / студио
 • Чистење,струја,вода,греење,постелнина,пешкири
 • Средување на апартманот и промена на пешкири на 2 дена
 • Трансфер до Ски-Центар 5 пати во денот во склоп на работно време на Ски Центарот
 • Користење на Ски-Гардеробер на 30 метри од Ски-Стаза „ Mало Езеро“
 • -15% попуст за користење на Spa Wellness центар во Хотел Kraljevi Cardaci 4*

 

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка Такса (задолжително при Chek In) 1€ по лице на ден за возрасни,деца од 7- 15 години 0,50 € по лице на ден,Деца од 0-6,99 години – Гратис
 • Хотелско осигурвање (задолжително при Chek In) плаќат сите гости 0,20 € / по лице на ден.

 

Доплати кои не се задолжителни:

 • Полупансион (појадок и вечера) возрасни - 15,50€ по лице на ден; деца од 2-12 години 9,10€ по лице на ден

 

 • Појадок - возрасни 5,50€ по лице на ден/возрасни деца од 2-12 год 3,10€ / по лице на ден
 • Вечера-возрасни 10€ по лице на ден,деца од 2-12 години 6,10€ / по лице на ден.
 • 15% попуст за влез во SPA&WELLNESS центар кој се простира на 1.500m² и содржи:
  • затворен базен со димензии 14x6m со џакузи (длабочина 1,7m)
  • отворен базен со димензии 10x5m (длабочина 1,5m)
  • џакузи на отворено
  • Финска Суана
  • Био Сауна (руска Бања)
  • Арома Парна Бања
  • Хамам
  • Солена Соба
  • kneipp базен
  • Тапидариум

*Дозволен престој само за возрасни над 12 години

 

Детски SPA&WELLNESS центар :

 • Baby базен со димензии 6x4m (длабочина 0,4m)
 • Детски базен со димензии 13x11m (длабочина 1m) со тобогани (мини аква парк)

 

Oпис на сместување:
 

Студио (2 и 3 лцца) - Студиото се состои од една просторија со гарнитура на развлекување за две лица,едено дополнително легло на развлекување (студио 3 лица

),купатило(туш,фен),комплетно опремена кујна,Фрижидер,Шпорет,Кабловска Телевизија и LCD TV,WI-Fi.

Апартман (4 лица)- Дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица,спална соба со франциски лежај,купатило (туш и фен),комплетно опремена кујна,електричен

шпорет,фрижидер,кабловска телевизија со LCD ТV,Wi-FI.

 

Апартман (6 лица)- Дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица(во некои апартмани има и камин во дневна соба)две спални соби,една спална соба со француски лежај,друга спална соба со две редовни легла,купатило (туш,фен),комплетно опремена кујна електричен шпорет,фрижидер,кабловска телевизија со LCD ТV,Wi-FI.