Туристичка агенција со ,,А,, лиценца: 043 415 800  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Angella Hotel & Residence 4*

 ANGELLA HOTEL & RESIDENCE 4* - KOPAONIK

 

 

Ценовник е валиден во период: 29.11.2020 - 04.04.2021.

 

Цените се израцено во € по лице по ноќевање

Помал број на ноќи од наведениот исклучиво на барање.

 

 

Период

 

Смена

 

Мин. ноќи

 

Услуга

 

1/2, 1/2+1, 1/2+2,

1/1+1

 

1/1

 

LUX APARTMAN

 

03 . 01 - 10 . 01 .

Нед/ Нед

7

HB

90

135

105

 

10 . 01 - 17 . 01 .

Нед/ Нед

7

HB

80

120

95

 

17 . 01 - 24. 01.

Нед Нед

7

HB

80

120

95

 

24 . 01 - 31 . 01 .

Нед/ Нед

7

HB

60

90

75

 

31 . 01 - 07 . 02 .

Нед/ Нед

7

HB

90

135

105

 

07 . 02 - 14 . 02 .

Нед/ Нед

7

HB

90

135

105

 

14 . 02 - 21 . 02 .

Нед/ Нед

7

HB

90

135

105

 

21 . 02 - 28 . 02 .

Нед/ Нед

7

HB

90

135

105

 

28 . 02 - 07 . 03 .

Нед/ Нед

7

HB

70

105

85

 

07 . 03 - 14. 03.

Нед/ Нед

7

HB

60

90

75

 

14 . 03 - 21 . 03 .

Нед/ Нед

7

HB

60

90

75

 

21 . 03 - 28 . 03 .

Пакет 7=6

-

HB

60

90

75

 

28 . 03 - 04 . 04 .

Пакет 7=6

-

HB

60

90

75

 

 

 

Цени изразени во € по лиц по ноќевање –

КРАТОК ПРЕСТОЈ

Резервација на барање – исклучиво 5 дена пред

термин

 

Краток Престој (дo 4 ноќи)

 

1/2, 1/2+1,

1/2+2, 1/1+1

 

1/1

 

LUX APARTMAN

03 . 01 - 10 . 01 .

100

145

115

10 . 01 - 17 . 01 .

90

130

105

17 . 01 - 24 . 01 .

90

130

105

24 . 01 - 31 . 01 .

70

100

85

31 . 01 - 07 . 02 .

100

145

115

07 . 02 - 14 . 02 .

100

145

115

14 . 02 - 21 . 02 .

100

145

115

21 . 02 - 28 . 02 .

100

145

115

28 . 02 - 07 . 03 .

80

115

95

07 . 03 - 14 . 03 .

70

100

85

14 . 03 - 21 . 03 .

70

100

85

21 . 03 - 28 . 03 .

70

100

85

28 . 03 - 04. 04.

70

100

85

 

Во цената е вклучено:

 • Сместување на база Полупансион (Појадок и Вечера – шведска маса)
 • Специјалне програм за бебе (грејач за флаша,маса за пресоблекување,кадица,Baby Cot) со претходна резервација
 • Неограничено користење на Wellness & Spa центар: џакузи, хаммам, финска сауна, инфраред сауна, фитнес центар kneipp
 • Wi-FI
 • Хотелско Осигурување
 • Користење на Ски Гардеробер

 

Цената не вклучува ( задолжително при резервација):

 • Туристичка такса 1 € по лице на ден за возрасни; 0 , 50 € по лице на ден за деца 7 - 15 год; деца 0 - 7 год. не плаќаат

 

 Услови за  Angella Hotel& Residance****:                                                                            

 • Деца 0 - 2 години во присуство на две полноплатежни лица доколку користат заедничко легло – ГРАТИС во 1/2 соба
 • Дете 2 - 7 години во присуство на две полноплатежни лица доколку користи заедничко легло – ГРАТИС во 1/2 соба
 • Дете 2 – 12години во присуство на две полноплатежни лица на посебно легло – попуст 50%
 • Дете 2 - 12 години во присуство на едно полноплатежно лице – попуст 50%
 • Две Деца 2 - 12 години во пристуство на едно возрасно лице имат 50% попуст во 1/2 или 1/2+1 соба
 • Две Деца 2 - 12 години во присуство на две полноплатежни лица – секое дете на посебно легло по 50% попуст во 1/2+2 соба или 1/2+2 aпартман
 • Трето и Четврто возрасно лице имат попуст од 20% на дополнително легло во 1/2+1, 1/2+2 соба или 1/2+2 aпартман
 • Минимален број лица на лица во четворокреветна соба е 3 лица
 • Минимален број на лица за LUX APARTMANU е 3 лица

 

Доплата во претподажба или на лице место ( опционално) :

 • Ски школа и Борд – од 6 , 5 , 3 или 2 ден а;

 

Доплата на лице место ( опционално):

 • Јавен Паркинг